کد مطلب: 128933
مهندس مهدي نصر اصفهاني رئيس هيئت کوهنوردي و صعودهاي ورزشي استان اصفهان مهمان برنامه زنده ضربه آزاد
تاریخ انتشار : 1398/05/14
نمایش : 831
اصفهان با توجه به پتانسيل هايي که از نظر ساختاري و فيزيکي و طبيعي در دل خود دارد و با وجود مربيان توانمند و خبري که در دل خود دارد قهرمانان نام آور کشوري و جهاني، حرف هاي بسياري براي گفتن در عرصه کوهنوردي و صعودهاي ورزشي دارد.
مهندس مهدي نصر اصفهاني رئيس هيئت کوهنوردي و صعودهاي ورزشي استان اصفهان در برنامه زنده ضربه آزاد که در شامگاه يکشنبه سيزدهم مرداد ۱۳۹۸ از سيماي اصفهان پخش شد گفت:
 اصفهان با توجه به پتانسيل هايي که از نظر ساختاري و فيزيکي و طبيعي در دل خود دارد و با وجود مربيان توانمند و خبري که در دل خود دارد قهرمانان نام آور کشوري و جهاني، حرف هاي بسياري براي گفتن در عرصه کوهنوردي و صعودهاي ورزشي دارد.
 رئيس هيئت کوهنوردي و صعودهاي ورزشي استان اصفهان افزود: هيئت کوهنوردي در استان اصفهان يک سابقه ۷۰ ساله دارد و جا دارد از همه روساي هيئت  کوهنوردي در ادوار مختلف براي پيشرفت و تعالي اين جامعه بزرگ ورزشي تلاش کردند صميمانه تقدير و تشکر نمايم. ما در هيئت کوهنوردي و صعودهاي ورزشي استان اصفهان بيش از ۱۰۰ پيشکسوت بالاي ۶۰ سال داريم که اين عزيزان سنگ بناي هيئت هستند و جواني و عمر خود را در اين مسير صرف نموده اند.
 مهدي نصر اصفهاني گفت: امروز فضاي بين کار فني و تفرجگاه در مجموعه کوه صفه بسيار کم شده است در گذشته شاهد اين اتفاق نبوديم.
 چون بيشتر فني کاران و کساني که در مسير کوهنوردي تلاش کرده بودند و آموزشهاي لازم را ديده بودند در کوه صفه تردد داشتند اما امروز جمعيت عظيمي را مي بينيم که در تمامي روزهاي هفته به ويژه روزهاي پاياني و ايام تعطيل در مجموعه پارک کوهستاني صفه حاضر مي‌شوند و حتي بدون داشتن آموزش‌هاي اوليه و پشت سر گذاشتن اين آموزش ها اقدام به کوهنوردي مي نمايند. مردم به سمت کوه و کوهنوردي به ويژه کوه صفه گرايش بسيار خوبي پيدا کردند و روز به روز اين گرايش در حال افزايش است و شاهد اين هستيم که مردم به صورت خانوادگي در اين مجموعه حاضر مي‌شوند. وظيفه هيئت کوهنوردي و صعودهاي ورزشي استان اصفهان اين است که با توجه به بضاعت خود و با استفاده از پتانسيل خوبي که در مجموعه مربيان و مدرسان خود دارد و بيش از ۱۶۰ مربي و مدرس حرفه اي در اين هيئت وجود دارد نسبت به آموزش شهروندان و کوهنوردان و مسافرين و گردشگران عزيز اقدام نمايد فراموش نکنيم که مجموعه کوه صفه يک فرصت بسيار خوبي است که ما از آن در حال استفاده هستيم اما در کنار آن بايد مراقب تهديدهاي آن نيز باشيم.
 رئيس هيئت کوهنوردي و صعودهاي ورزشي استان اصفهان در ارتباط با ساخت خانه کوهنورد در مجموعه کوه صفه گفت نياز به اين هست که مثل ديگر شهرهايي که شاهد همکاري مجموعه شهرداري و مجموعه مديريت شهري با هيئت کوهنوردي و صعودهاي ورزشي استان هستيم، اين همکاري و وحدت رويه ايجاد شود و شاهد اين باشيم که اين پناهگاه بسيار کوچکي که امروز محل برگزاري آموزش‌هاي رايگان کوهنوردان شده است تبديل به يک خانه کوهنورد بسيار مناسب شود.
 نصر اصفهاني در ارتباط با باشگاه هاي هيئت کوهنوردي و صعودهاي ورزشي استان اصفهان گفت: امروز ۴۰ باشگاه در سطح استان در حال فعاليت تخصصي هستند و گروه‌هاي ديگري را نيز داريم که در حال اقدام جهت تبديل شدن به باشگاه کوهنوردي مي باشند تا فعاليت هاي خود را به صورت قانوني و با کسب مجوز ادامه  فعاليت دهند و ما در هيئت کوهنوردي و صعودهاي ورزشي استان اصفهان سخت ترين مسير ها را آماده کرديم تا در کمترين زمان ممکن و با بهترين همکاري ممکن از طرف هيئت، گروه‌هاي کوهنوردي تبديل به باشگاه تخصصي شوند.
 رئيس هيئت کوهنوردي در ارتباط با فعاليت‌هاي بانوان گفت: ما امروز پتانسيل بسيار خوبي از نظر بانوان در سطح هيئت استان اصفهان داريم و بسياري از مربيان و مدرسين متخصص هيئت کوهنوردي و صعودهاي ورزشي استان اصفهان را بانوان تشکيل مي‌دهند که ما به اين امر افتخار مي‌کنيم.
 مسئله ديگري که در اين برنامه مورد بحث و بررسي قرار گرفت فعاليت هاي هيئت کوهنوردي و صعودهاي ورزشي در زمينه ترويج فرهنگ کوهنوردي به عنوان يک ورزش همگاني بود، مهندس مهدي نصر اصفهاني در اين ارتباط گفت: حال که پس از مسئله بانوان صحبت از ورزش همگاني به ميان آمد جا دارد اشاره کنم که ما در هيئت کوهنوردي و صعودهاي ورزشي استان اصفهان کميته ورزش همگاني را تاسيس نموديم و يکي از بانوان متخصص امر کوهنوردي را مسئول اين کميته قرار داديم تا ايشان با استفاده از تجربه خويش و همکاري سازمان ها و نهادهاي وابسته در امر ترويج  کوهنوردي قدم بردارند.
 رئيس هيئت کوهنوردي و صعودهاي ورزشي در ارتباط با کلنگ زني ساخت آکادمي تخصصي سنگنوردي و خانه کوهنورد در شهر بهارستان گفت: ابتدا جا دارد از تلاش ها و همکاري هاي شهردار محترم شهر بهارستان و اعضاي محترم شوراي اسلامي اين شهر در همکاري کامل با مجموعه هيئت کوهنوردي و صعودهاي ورزشي استان اصفهان صميمانه تشکر نمايم
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن