کد مطلب: 128923
🚫قابل توجه کوهنوردان،گروه هاي طبيعت گردي وافرادي که قصد مسافرت دارند🚫
تاریخ انتشار : 1397/12/28
نمایش : 925
مراقب بارش ها در تعطيلات نوروزي باشيم.قبل از سفر و يا صعود حتما به صورت دقيق از منابع تاييد شده وضعيت آب و هوا و بارش را پيگيري نماييد
🚫قابل توجه کوهنوردان،گروه هاي طبيعت گردي وافرادي که قصد مسافرت دارند🚫

❗️☔️ باز هم سيل گسترده اي در راه!! / بحران سيل از مناطق زلزله زده کرمانشاه تا خوزستان و زاگرس! / برف در راه اردبيل و مناطق سردسيري!
💦❄️💦❄️💦❄️💦❄️💦❄️💦❄️💦❄️

✅ آخرين پردازش آب و هواي ايراني بيانگر نفوذ تدريجي سامانه کم فشار چند سلولي از فراز مديترانه است.
✅ ابتدا امواج ناشي از آن طي بعدازظهر جمعه 9 فروردين تا شنبه سبب بارش هاي زودگذر و نچندان جدي در غرب و شمال آذربايجان غربي، آذربايجان شرقي، اردبيل، مناطقي از گيلان و قزوين، کردستان، شمال کرمانشاه، مناطقي از زنجان، بلندي هاي مازندران، شمال سمنان و خراسان رضوي مي شود.
✅ نيمه دوم شنبه 10 فروردين ناپايداري ها در اردبيل، گيلان، زنجان، آذربايجان غربي و شرقي، همدان، کردستان و کرمانشاه کمي بيشتر مي شود و بتدريج ايلام و خوزستان و بلندي هاي چهارمحال و لرستان را نيز فرا مي گيرد.

⚠️ شنبه شب بارش برف در استان اردبيل و مناطق سردسيري استان هاي شمال غربي و غربي آغاز خواهد شد.
✅ يکشنبه با تزريق رطوبت فوق اشباع سوداني و درياي سرخ، بارش علاوه بر استان هاي ياد شده مناطق زير را نيز فرا مي گيرد:
🔶 همه مناطق لرستان و چهارمحال، قزوين، مرکزي، شمال و غرب تهران، قم، البرز، اصفهان، مناطق مرکزي مازندران، کهگيلويه و بويراحمد، فارس، شمال بوشهر، بيشتر مناطق کرمان

⚠️ شدت بارش در:
کرمانشاه، کردستان، ايلام، خوزستان، لرستان، چهارمحال، غرب آذربايجان غربي، زنجان، کهگيلويه و بويراحمد، غرب گيلان،  همدان، مناطقي از مرکزي، شمال غرب فارس
🔶 احتمال اضافه شدن برخي استان ها به اين ليست طي 24 ساعت آينده  وجود دارد.
🔴🔴🔴 شرايط بحراني در:
کرمانشاه (بخصوص مناطق زلزله زده گيلانغرب!)، جنوب کردستان، لرستان، خوزستان، جنوب زنجان، کهگيلويه و بويراحمد، شمال ايلام، شمال غرب فارس

 🔴🔴🔴 با توجه به تکميل ظرفيت سدها در مناطق بالا، سيل گسترده و طغيان شديد رودها حتمي است!
✅ از اواخر يکشنبه و بامداد دوشنبه بارش در سراسر مناطق ياد شده تداوم دارد و بتدريج در مناطقي از شمال شرق و شرق کشور نيز شاهد بارش با شدت کمتر خواهيم داشت.
⚠️ شدت بارش هاي دوشنبه در مناطق گسترده اي از کشور مشهود خواهد بود که در مطلبي جداگانه بيشتر خواهيم گفت اما بارش هاي سيل آسا در غرب، جنوب غرب و حاشيه زاگرس ادامه خواهد داشت و حتي بارش هاي بسيار شديد مناطقي مانند قزوين، البرز، شمال تهران و غرب و جنوب اصفهان را نيز فرا مي گيرد.

آنچه مسلم است خوزستان، لرستان، کرمانشاه و چند استان ديگر که بالا ذکر شد روزهاي سختي از نظر سيلاب و آبگرفتگي در پيش دارند!
"بآرزوي سلامتي براي همه"
💫هيات کوهنوردي وصعودهاي ورزشي استان اصفهان💫
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن