کد مطلب: 128894
هيئت کوهنوردي در بين ورزش استان اصفهان حدود 200 هزار نفر مخاطب دارد.
تاریخ انتشار : 1397/09/09
نمایش : 1170
دهقان دبير هيئت کوهنوردي استان در گفت و گو ي اختصاصي با خبرنگار گروه استان هاي باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،

دهقان دبير هيئت کوهنوردي استان اصفهان  در گفت و گو ي اختصاصي با خبرنگار  گروه استان هاي باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، با اشاره به جامعه‌ي آماري بالاي اين هيئت اظهار کرد: هيئت کوهنوردي در بين ورزش استان اصفهان حدود 200 هزار نفر مخاطب دارد.

وي افزود: 28 باشگاه رسمي زير نظر هيئت در اصفهان فعاليت دارند که به علاقه‌مندان اين ورزش توصيه مي‌کنيم از پيوستن به گروه‌ها و اکيپ‌هاي دوستانه که بعضا از تجهيزات ايمني وفني  برخوردار نيستند، پرهيز کنند.

دهقان با اشاره به حضور 117 مربي رسمي تصريح کرد: شهروندان براي يادگيري و يا افزايش آگاهي در شاخه‌هاي مختلف اين رشته از جمله کوه‌پيمايي، سنگ نوردي، يخ و برف، دوره هاي GPS ونقشه خواني مي‌توانند در کلاس‌هاي زير نظر اين فدراسيون به صورت علمي آموزش ببينند.

دبير هيئت کوهنوردي استان اصفهان ضمن بيان برگزاري مسابقات مختلف کوهنوردي و سابقه خوب ورزشکاران اصفهاني در رشته‌هاي مختلف بيان داشت: در مسابقات قهرماني کشور،سنگ نوردان  اصفهاني موفق به کسب 5 مدال رنگارنگ شدند.

وي اضافه کرد: هم‌چنين در اين رشته از يکم تا چهارم آذرماه اعزام ورزشکاران سنگ نوردي به خارج از کشور را پيش‌رو داريم.

دهقان با اشاره به صعود کوهنوردان به بام قاره‌هاي مختلف تصريح کرد:صفدريان براي اولين بار در تاريخ ايران مدال طلاي يخ‌نوردي جهان دست يافت و حسيني به مدال نقره جهاني در اين رشته دست‌ يافت.

دبير هيئت کوهنوردي استان اصفهان در مورد نحوه استعداديابي در سنين نونهال و نوجوان توضيح داد: اين استعداديابي مي‌تواند هم از طريق درخواست مدارس به هيئت و يا از طريق فراخواني که به تازگي ابلاغ شده است، اقدام کنند.

دهقان به امکانات شهرستان‌ها اشاره کرد و گفت: در چند شهرستان فعال اصفهان مانند نجف‌آباد، کاشان، آران و بيدگل، خوانسار و بادرود سالن‌هاي کوهنوردي وجود دارد که مسابقاتي در اين شهرستان‌ها برگزار مي‌شود.

دبير هيئت کوهنوردي استان اصفهان در پايان بيان داشت: مسئولان در بخش خصوصي و دولتي نگاه ويژه‌اي به کوهنوردي که ورزش همگاني است، داشته باشند که متاسفانه به دليل نداشتن حامي مالي، هزينه مسابقات و ورزشکاران از طريق خودشان تامين مي‌شود.

وي بيان کرد: سالن تخصصي سنگ‌نوردي شهيد چمران واقع در خيابان محمد طاهر در اتوبان شهيد چمران، زير نظر مربيان رسمي فدراسيون در رده‌هاي سني مختلف 5 تا 12 سال و بالاتر،کلاس‌هاي مختلفي برگزار مي‌شود که از بين افراد مستعد، افرادي انتخاب و به مسابقات کشوري و خارج کشور اعزام مي شوند.

دبير هيئت کوهنوردي استان اصفهان در مورد نحوه برقراري ارتباط با اين هيئت اظهار داشت: علاقه‌مندان به اين رشته ورزشي و شرکت در کلاس‌هاي مختلف مي‌توانند با شماره  32208200 تماس حاصل فرمايند.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن