کد مطلب: 128888
دبير هيات کوهنوردي استان اصفهان در مصاحبه با ايمنا :کوهنوردان اصفهاني مظلوم واقع شده‌اند
تاریخ انتشار : 1397/07/24
نمایش : 950
دبير هئيت کوهنوردي استان اصفهان گفت: ورزشکاران ما همه هزينه‌هايشان را خودشان تقبل مي‌کنند و هيچ ارگان و سازماني از اين بچه‌ها حمايت نمي‌کند.

امين دهقان در گفت وگو با خبرنگار ايمنا در رابطه با فعاليت‌هاي هيئت کوهنوردي اصفهان اظهار کرد: کوهنوردي اصفهان با بيش از ۲۰۰ هزار ورزشکار و ۲۸ باشگاه رسمي ثبت شده يکي ازجذاب‌ترين و بزرگترين رشته‌هاي ورزشي در استان است. افتخارات زيادي در سال‌هاي اخير براي هيئت کوهنوردي رقم خورده که مي‌توان به کسب مدال طلاي محمدرضا صفدريان، مدال نقره سيدعماد حسيني در مسابقات جهاني يخنوردي، صعود برون‌مرزي مسعود پورميداني و خانم جانباز به قله لِنين و دريافت کلنگ طلايي فدراسيون کوهنوردي توسط ميلاد رياضيات و سينا حيدري اشاره کرد.

وي افزود: در سال  ۲۰۱۸ تيم کوهنوردي استان اصفهان به قله ۷ هزار و ۱۳۴ متري لِنين (ابن سينا) صعود کردند که اين افتخار بزرگي براي کوهنوردان اصفهاني بود چرا که اولين ايرانيان صعود کننده به اين قله بودند. حدود دو هفته پيش هم هجدهمين ‌دوره‌ مسابقات سنگ‌نوردي قهرماني کشور در تهران برگزار شد که دختران و پسران اصفهاني توانستند ۵ مدال بدست آورند و به اردوي تيم ملي دعوت شوند.

دبير هيئت کوهنوردي استان اصفهان تصريح کرد: با هدف استعداديابي سالن تخصصي شهيد چمران را در تابستان آماده کرديم و بچه‌هاي ۵ تا ۱۲ سال را زير نظر مربي‌هاي رسمي فدراسيون آموزش داديم که از آن‌ها براي مسابقات المپياد استعدادهاي برتر استفاده کنيم.

دهقان  با بيان اين که ۱۱۰ مربي رسمي فدراسيون در اصفهان فعاليت مي‌کنند خاطر نشان کرد: اين مربي‌ها در شاخه‌هاي مختلف سنگ‌نوردي، يخ‌نوردي، کوهنوردي و... مسئوليت آموزش دارند. همچنين از سال ۹۵ به بعد گروه‌ها، مجاز به اجراي برنامه نيستند و فقط در قالب باشگاه‌هاي رسمي که مجوز از وزارت ورزش و جوانان و فدراسيون کوهنوردي دارند مي‌توانند در اين زمينه فعاليت کنند.

وي ادامه داد: اين نکته را به کوهنوردان و مردم اصفهان بايد متذکر بشوم که براي جلوگيري از هر گونه حادثه و مشکلات احتمالي فقط در قالب باشگاه‌هايي که مجوز دارند فعاليت کنند. اين باشگاه‌ها از فيلترهاي تأييدي مشخص رد شده‌اند که  تمام برنامه‌هايشان بيمه مي‌شود و داراي مربي‌هاي رسمي هستند. يک سري گروه‌ها يا اکيپ‌هاي دوستانه هستند که مجوز براي فعاليت ندارند و هر گونه حادثه‌اي براي شخص پيش بيايد خود فرد مقصر است. ۲۸ باشگاه مجاز در اصفهان داريم که اسامي باشگاه‌ها در سايت و کانال هيئت  کوهنوردي اصفهان درج شده است.

دبير هيئت کوهنوردي استان اصفهان با اشاره به اين که قهرمانان کوهنوردي مظلوم واقع شدند و اسپانسري ندارند تأکيد کرد: من به عنوان دبير هيئت کوهنوردي از مسئولين خواهش مي‌کنم اگر بخش‌هاي مختلف اصفهان مانند صنعت مي‌توانند ورزشکاران کوهنوردي را از نظر مالي حمايت کنند جلو بيايند تا براي برند خود هم تبليغ کنند. ورزشکاران ما همه هزينه‌هايشان را خودشان تقبل مي‌کنند و هيچ ارگان و سازماني از اين بچه‌ها حمايت نمي‌کند.

دهقان اضافه کرد: هيئت کوهنوردي در امور خير مثل ديدار از پيشکسوتان و سالمندان، کمک به زلزله‌زدگان کرمانشاه و کمک به آسيب‌ديدگان حادثه دنا نقش داشته است. فدراسيون اعتبار هزينه‌اي بسيار جزئي به ما مي‌دهد که با آن مي‌توان فقط پول بخش‌هاي اداري مسابقات را پرداخت کرد و اميدوار هستم مسئولين همت کنند تا به اين عزيزان بيشتر توجه شود.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن